VANAVOND SJIOER DOOR NACHSHON RODRIGUES PEREIRA
Vanavond hebben we een sjioer door Nachshon Rodrigues Pereira. Het onderwerp is: ‘Verkenning van Sjier Hashieriem’. Meedoen kan via ZOOM Meeting ID: 607 481 101 – Password: 169816. U kunt ook via de telefoon meedoen. Bel dan naar 020 794 7345 of, vanuit het buitenland, naar +31 20 794 7345

KABBALAT SJABBAT DOOR RAS-SJOEL MET OPPERRABBIJN YISRAEL MEIR LAU
Morgen, vrijdag, 8 mei, verzorgt de RAS-sjoel de kabbalat sjabbat-dienst op ZOOM. Wij zijn zeer verheugd dat wij Opperrabbijn Yisrael Meir Lau bereid hebben gevonden om deel te nemen aan deze dienst. Hij zal een drasja houden, met als titel '75 years of liberation and the importance of achdut' ('75 jaar bevrijding en het belang van achdoet'). De voertaal is Engels.

Opperrabbijn Lau (1 juni 1937) is de opperrabbijn van Tel Aviv en voorzitter van Yad Vashem. Tussen 1993 en 2003 was hij de Asjkenazische opperrabbijn van Israël. Zijn zoon, David Lau, is de huidige opperrabijn van Israël.

De muziek tijdens deze kabbalat sjabbat wordt verzorgd door chazzan Sacha van Ravenswade. De online dienst begint, in verband met de sjabbattijden in Israël, om 16:00 uur.

De kabbalat sjabbat van volgende week, vrijdag 15 mei, start weer om 18:00 uur en wordt verzorgd door de sjoelgemeenschap Gerard Dou.

Meedoen aan elke kabbalat sjabbat kan via ZOOM Meeting ID: 980 8113 1522 – Password: 390276. U kunt ook via de telefoon meedoen. Bel dan naar 020 794 6520 of, vanuit het buitenland, naar +31 20 794 6520.

BEGINTIJD SJABBAT
Het Rabbinaat heeft bepaald dat, omdat in de sjoels niet op een bepaalde tijd gedawwend wordt, niet iedereen tegelijk met sjabbat hoeft te beginnen. Sjabbat kan morgen, 8 mei, worden gestart tussen 19:42 uur en 21:00 uur.

VERDERE ONLINE ACTIVITEITEN NIHS
We geven hier een overzicht per dag en per tijdstip van de online activiteiten. Meedoen kan via ZOOM.

Morgen, vrijdag 8 mei
o 8:35 – 9:20 uur – Daf yomi o.l.v. Gideon Mandel
Meedoen via ZOOM Meeting ID: 823 959 308 – Password: 531773
U kunt ook via de telefoon meedoen. Bel dan naar 020 794 6519 of, vanuit het buitenland, naar +31 20 794 6519
o 16:00 uur – Kabbalat sjabbat – verzorgd door sjoelgemeenschap RAS, met als speciale gast Opperrabbijn Yisrael Meir Lau, die een drasja zal houden.
Meedoen aan elke kabbalat sjabbat kan via ZOOM Meeting ID: 980 8113 1522 – Password: 390276
U kunt ook via de telefoon meedoen. Bel dan naar 020 794 6520 of, vanuit het buitenland, naar +31 20 794 6520

Zondag 10 mei
o 8:35 – 9:20 uur – Daf yomi o.l.v. Gideon Mandel
Meedoen via ZOOM Meeting ID: 823 959 308 – Password: 531773
U kunt ook via de telefoon meedoen. Bel dan naar 020 794 6519 of, vanuit het buitenland, naar +31 20 794 6519
o 20:30 – 21:30 uur – Sjioer Rabbijn Eli Bialoglowski – ‘SEFIRAT HA-OMER: enige aspecten over het tellen en het beluisteren van muziek’
Meedoen kan via ZOOM Meeting ID: 607 481 101 – Password: 169816.
U kunt ook via de telefoon meedoen. Bel dan naar 020 794 7345 of, vanuit het buitenland, naar +31 20 794 7345

De informatie over de overige sjioeriem van volgende week vindt u in de volgende nieuwsflits.

De meeste eerder gehouden ZOOM-bijeenkomsten staan op ons YouTube kanaal en kunt u hier terugkijken.

WELKOM BIJ ZOOM-BIJEENKOMSTEN VAN DE PIG
De Portugees-Israëlietische Gemeente heeft in de komende weken op woensdagavond een aantal interessante presentaties op het programma, die via ZOOM kunnen worden gevolgd. U bent van harte welkom deze bij te wonen. Deze bijeenkomsten beginnen steeds om 19:30 uur en duren een uur, zodat u desgewenst daarna ook onze sjioer kunt volgen.

De eerste presentatie is op woensdag 13 mei: Rudie Cortissos over Portugese genealogie
Rudie Cortissos (1939) deed onderzoek naar achttien generaties die teruggaan tot diep in de vijftiende eeuw en verspreid leefden over de hele wereld. Hij vertelt u graag over zijn onderzoekservaringen. Welke bronnen zijn beschikbaar, wat zijn de valkuilen en welke familiewapens komen ter sprake? Rudie Cortissos, die zich zijn hele leven al inzet voor onze Gemeente onder meer als voorzitter van het College van Parnassim, zal het allemaal uitleggen. Meedoen kan via Zoom | Meeting ID: 861 7598 5896 | Password: 5369

Een week later, op woensdag 20 mei, verzorgt Ronit Palache een presentatie. Meer informatie volgt. Meedoen kan via Zoom | Meeting ID: 859 6259 9590 | Password: 9979

Op woensdag 27 mei verzorgt Benjamin Behar op het programma. Meer informatie volgt. Meedoen kan via Zoom | Meeting ID: 816 3915 6942 | Password: 8237

GRATIS ONLINE HUISWERKBEGELEIDING
Eerste graad bevoegd docent biedt dagelijks (op werkdagen) kosteloos huiswerkbegeleiding aan scholieren tussen 9:00 en 12:00 uur. Voor aanmelden of vragen kunt u contact opnemen met Rabbijn Simon Bornstein, tel 06 2726 4138 of via simonbornstein@hotmail.com

Vrijwilligers gezocht voor huiswerkbegeleiding
Voor het huiswerkproject zoeken we extra vrijwilligers, bijvoorbeeld studenten of docenten. Aanmelden bij Rabbijn Simon Bornstein, tel 06 2726 4138 of via simonbornstein@hotmail.com

HEEFT U WENSEN OF IDEEEN VOOR ACTIVITEITEN?
Wij doen ons best u in deze tijd van corona-maatregelen de beperkingen en het isolement voor onze leden ietwat te compenseren. Dat doen we vooral met online bijeenkomsten. Heeft u bepaalde wensen of ideeën voor activiteiten die we via ZOOM of op een andere manier kunnen aanbieden? Dan horen wij dat natuurlijk graag! Stuur een e-mail naar info@nihs.nl , dan gaan wij proberen dat te verwezenlijken.

UW VERHAAL IN DE NIEUWSFLITS?
In onze nieuwsflitsen vindt u behalve informatie over online bijeenkomsten en alle mogelijke praktische (religieuze) kwesties ook verhalen van onze rabbijnen en soms van het NIHS-bestuur. Wij willen daarnaast graag ruimte bieden aan onze lezers. Heeft u een verhaal te vertellen, bijvoorbeeld over hoe u deze bijzondere tijd ervaart of wilt u uw bespiegelingen delen? Stuur dan uw bijdrage naar Judith Nelemans via j.nelemans@nihs.nl

MAZAL TOV

Geboorte
Arjen Sas & Iris de Leeuwe van harte mazal tov met de geboorte van jullie lieve dochter Livia Sas te Amstelveen. Grootouders opa Jacob (Jacques) & oma Dina de Leeuwe van harte mazal tov met deze grootse simcha. In goede gezondheid heel veel nachas van haar, Ameen!
Gelukkige ouders Yannick & Sandra Meijer-Polak van harte mazal tov met de geboorte van jullie lieve zoon Noah Jacob Meijer-Polak te New York. Kersverse grootouders oma Barbara & opa Ab Polak en opa Eddy & oma Eva Meijer een grootse mazal tov. Mogen jullie van hem in goede gezondheid heel veel nachas beleven, Ameen!
Chaim & Isabelle Blog-Azoulay van harte mazal tov met de geboorte van jullie zoon Elone Salomon Blog, broertje van Ethan en Ellia. Grootouders opa Maurits & oma Marjan Blog-Meijer en de heer Alberto & mevrouw Annette Azoulay (Casablanca) samen met overgrootmoeder mevrouw Ittah (Tel Aviv) een hele grote mazal tov toegewenst. Mogen jullie allen samen met elkaar in goede gezondheid heel veel moois beleven, Ameen!
Rachel & Brian Becker van harte mazal tov met de geboorte van jullie dochter Tehila Shirel Becker (te Maon, Israel). Oma Margalit Roos & opa Chaim Garfinkel, samen met overgrootouders de heer Sal & en mevrouw Janny Roos van harte mazal tov met deze simcha. In goede gezondheid samen heel veel nachas toegewenst, ameen!
Michael & Loes de Haas van harte mazal tov met de geboorte van jullie dochter Nathalie Sara de Haas te Panama Stad. Grootouders opa Marc de Haas, oma Diane Jesurun, oma Mirjam Baruch en saba Shlomo Zigler van harte mazal tov toegewenst. Moge zij in goede gezondheid opgroeien en dat jullie van haar heel veel prachtige nachas zullen beleven, Ameen!

Geslaagd
Isabelle Polak van harte mazal tov dat jij je eindexamen hebt gehaald en heel veel succes met je opleiding voor verpleegkundige.

Verloofd
Yosef Mendel Heintz (Utrecht) en Shaina Shapiro (VS) van harte mazal tov met jullie verloving. Rabbijn & mevrouw Heintz van harte mazal tov met deze bijzondere simche. Heel veel succes en plezier met de voorbereidingen naar de choepa toe!

Koninklijk Onderscheiden
Dr. Didi de Wolff-Rouendaal van harte mazal tov met uw koninklijke onderscheiding tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Moge het u gegeven zijn, dat u samen met uw familie in goede gezondheid van het leven zal genieten, Omein!

Met een vriendelijke en bovenal gezonde groet,
Rabbijn Zwi Spiero, Staat voor u klaar!
Joodse Gemeente Amsterdam
06 5232 8065

BEREIKBAARHEID
De NIHS blijft (behalve op jom tov en sjabbat) dagelijks van 9:00 tot 17:00 telefonisch bereikbaar. Iedereen kan de NIHS bellen voor hulp, ook als het gaat om even een luisterend oor. We kunnen niet garanderen dat we aan alle hulpvragen kunnen voldoen, maar zullen daar wel onze uiterste best voor doen.

Alle eerdere nieuwsflitsen rond corona kunt u HIER terugvinden.

Deze pagina delen